Vormide liikumine masinasse

Vormide liikumine nagu palju muudki ei ole justkui probleemiks, kui neid on vaja viia vaid korra masina juurde ja sealt korra ka tagasi tuua. Ettevõtte arenendes oli vaja hakata neid transportima kümneid kordasid edasi ja kümneid kordasid ka tagasi masin ajuurest piirkonda, kus sai tehtud valmis jäätiste segud. Edasi on piltidelt näha kuidas sai parendust läbi viidud kolmes etapis, kuni leidsime hetkel toimiva lahenduseni.

Esimeses etapis sai vorme veetud ükshaaval:

Et meetreid vähendada ja samuti vähendada koormust rasketest vormidest nii seljale kui jalgadele sai tehtud alus vormide transportimiseks. Kuhu mahtus terve masinatäis vorme ja sellega sai juba ühe käimisega terve masin tähjaks viidud või siis täis laetud. mida illustreerivad järgmised pildid:

Eelnev lahendus oli seni hea kui veel jõudsime kenasti kõik tooted tehtud ja olime võimelised veel tellimuste mahtu suurendama. Mingist hetkest nägime, et jõua enam tellimusi enne keskööd valmis ning hakkasime taas vaatama kust veel aega kokku hoida. Üheks aja kulutajaks oli sage vormide ümber jääva vedeliku tagasivalmine masinasse, et seda uuesti kasutada. Selleks sai väljatöötatud spetsiaalne rest, kalded ja anumate süsteem mis andis võimaluse korra nädalas vaid juurdevalmisega tegeleda.  Kuna koormus oli suur ja masin enam seisma ei jäänudki siis tuli leida lahendus kuidas saaks ühe korraga viia kõik uued täidetud vormid masinasse ja tuua ära kõik protsessis valminud tooted ühe korraga. Leitud lahendust illustreerivad all olevad pildid. Samuti on näha spageti diagrammis alguse olukorra võrdlus arendatuga!

LEAN manufacturing Timmitud tootmine

error: Sisu on autori kaitseall