Personali riiete stangede ümberehitus

Personali osakonna riiete riputamise stanged oli ebamugavad kasutada. Peamiseks probleemiks oli stangede vahel liikumine ja riiete välja toomine. Ehk kui tahtsid saada kätte riideid mille mõõt oli stange keskel siis see oli suhteliselt ebamugav ja füüsilist jõudu nõudev. Seletada püüdes siis inimene “sukeldus” riiete vahele (kuna kõik read olid ilma vahedeta üksteise vastas) ja sisse kaevamine oli esiteks füüsiliselt raske kuna riided kahel pool surusid sukeldunud töötaja vastu. Kui lõpuks jõudsid kohta kus on vajaminevad riided siis kitsikust tulenevalt oli väga ebamugav neid saada kätte stangelt. Kui stangelt kaup käes siis hakkasid riiete vahelt välja sukelduma ja kui välja jõudsid oli lisaks märjale seljale ka sassis soeng :). Samuti oli halvasti lahendatud toodete mõõdu ja nimetuse märgistamine. Sildid olid rippuvad, mis tegi nad riidepuude vahale langenult halvasti loetavaks ja ei olnud eemalt selgelt arusaadavad. Samuti olid nimetused täidetud vaid ühelt poolt, mis tegi õige toote leidmise võimalikuks vaid ühelt poolt.

Riidepuuude stangede ümberehitus hakkas nagu enamus teisigi arendusi – joonestamisest ja analüütikas. Täpne joonis andis arusaama kas riided üldse mingi teise asetusega stangedele ära mahuvad ja kui mahuvad siis kuidas saame ruumi veelgi paremini ära kasutada. Kui joonis valmis ja kõik pesud maha joonistatud sai leitud väga hea ja toimiv lahendus mille tulemusena nägin, et õige riiete hoiusamisega saame panna osad riided kahekordselt. See andis omakorda meile ruumi mida vajasin selleks, et saaksime pesude vahel hakata kergelt liikuda.

Tulemuseks sain stange konstrueerida selliseks, et üle kahe riidepuu tekitasin 40cm laiema vahe, mis tagab oluliselt parema liikumise, toodete haaramise ja siltide nägemise võimaluse, kuna oli olemas ruum kus liikuda. Üle kahe tegin vahed laiemaks sellepärast, et maksimeerida ruumi, kuid säilus iga riide mahavõtmise võimalus laiemast vahest. Küll tuli enne riiete vahele minemist valida õige vahe sest laiem vahe oli vaid ühel pool riiet. See aga ei olnud probleemiks ja see mingit taksitust töötamisele ei teinud. Samuti stanged mis kannatas teha kahekordseks oli nüüd alumiselt stangepulgalt oluliselt mugavam ka tooteid võtta kuna said riidepuude tõste teha puusa kõrguselt. See oli oluline abi töötaja füüsilise koormuise vähendamiseks. Riidepuude maht kokkuvõttes tõusis ~8% ja osa eraldi puudel olnud riided sai ka nüüd panna põhi stangele!

Muudetud sildisüsteem sai tehtud selliseks, et sildid sai kinnitatud stangedest ülesse poole ja tehtud kahepoolseteks. See tagas mõlemalt poolt hea nähtavuse juba eemalt tulles ja oli alati stangedelt komplekteerides selge ülevaade kus mis asub.Suureks abiks oli see just uute töötajate koolitamisel, kus inimene veel ei liikunud kogemusest, vaid pidi igat käiku kontrollima et olla efektiivne ja koguda õigeid riideid! Oluline on ka visuaalne korrektsus mis uued sildid töökohale andsid ja tegid korrektsemaks tootemise üldisemalt.

Pilte juurutusest:

JOONESTMAINE/ANALÜÜTIKA:

ENNE:

PÄRAST:

LEAN manufacturing Timmitud tootmine

error: Sisu on autori kaitseall