Personali kokkuhoid

Personali kokkuhoid on aktuaalne teema igas ettevõttes ja sellele tuleb piisavalt aega investeerida, et ettevõte püsiks konkurentsis või veelgi parem, teistest konkurentidest sammuvõrra ette jõuda!

Näide parendusest, mis on toodud ümbrikumasinate näitel!

Kui varem töötati kahe masinajuhi ja kahe pakkijaga. Siis igapäevane töö nägi välja selliselt, et masinate seisakute ja seadistuste ajal ei olnud pakkija rakendust ja seisis masina taga ning ootas, millal masin saab seadistatud või remonditud. Kui masinajuht sai masina taas korda või ümberseadistatud, siis oli olukord vastupidi ning masinajuht seisis masina kõrval ja töötav masin nõudis ta tähelepanu umbes 10-20 minutit tunnis kilerullide ja paberi vahetuseks.

Uus visioon oli käivitada kahe masinajuhi ja ühe pakkijaga lahendus, mis kaotas ära nii pakkija kui ka masinajuhi seisakud ning kõigil kahe masina meeskonnaliikmetel oleks pidevalt optimaalne rakendus olemas. Selline muudatus annab aastas palgakulude võitu ~20% meeskonnale. Selge on see, et kogu meeskond peab ka tänu muudatusele natuke rohkem pingutama, kuid kui nende pingutus kompenseerida näiteks 50% vähendatud töötaja palgaga, siis peaks jääma rahule nii töötajad kui ka ettevõte!

 

Personali kokkuhoid 1 Personali kokkuhoid 2 Personali kokkuhoid 3

 

LEAN manufacturing Timmitud tootmine

error: Sisu on autori kaitseall