Lay-out

Lay-out ehk tootmise põhiplaan. Saavutada head ja efektiivselt toimivat timmitud tootmist, on seadmete ja kõige muu paigutus tootmises väga oluline. Iga valesti paigutatud seade ja vales kohas olev alus takistab tootmist.

Lay-outi muutes ja parendades tuleks panna masinad võimalikult loogilisse järjekorda või ühendada omavahel hoopis, et vähendada või täielikult ära jätta masinate vaheline pooltoodete liigutamine ja ladustamine. Masinate paigutusel tuleks ka jälgida põhimõtet, et materjali ladu oleks võimalikult lähedale masina sisenditele ja väljundid oleksid valmistoodangu lao läheduses. Ära ei tohi unustada transportteid ehk mida vähem on teedes ristumisi ja vastassuunas liikumisi, seda parem. See mõjutab otseselt transpordi kiirust ja ohutust tootmises. Loomulikult tuleks transportteid üldises pildis püüda vähendada miinimumini, sest iga transporttee võtab kallist tootmispinda enda alla ja samuti see viitab ka liigsele transportimisele. Nagu me teame, on iga liigutamine kulu, mille eest klient ei ole nõus meile maksma …

Loomulikult on kõik tootmised erinevad ja ruumid seavad ette piiranguid, kuid üldiselt tuleb neid põhimõtteid silmas pidades leida endale parim lahendus, sest ka ebamugava kuju või suuurusega ruumis on oluline jälgida samu põhimõtteid.

Lay-out 1:

Lay-OutLAY-out 2
Uue tootmise joonis

LEAN manufacturing Timmitud tootmine

error: Sisu on autori kaitseall